Novinky

1. februára 2005: Brainbench a Elá Hop
       Cez víkend som si urobil dva Brainbench testy (boli zadarmo, tak som to skúsil :-). Výsledky sú dostupné cez môj Brainbench Transcript.
       Pred dvoma týždňami v pondelok som bol s Ondrejkom v prešovskom Véčku na predstavení Elá Hop.

13. novembra 2004: Malý Maroško
       Dnes o 16:25 sa nám narodil syn Maroš. Hmotnosť 4000 g, dĺžka 52 cm. Maroško aj Janka sú v poriadku.

5. októbra 2004: Víkend vo Vysokých Tatrách a Čiernom Balogu
       Pred týždňom cez víkend som bol na firemnom výlete v Tatrách. Ubytovaní sme boli v Eurocampe FICC v Tatranskej Lomnici.
       V sobotu som bol spolu s Martinom, Mirom a Daliborom na Rysoch. Bolo strašné počasie. Asi od 1900 m bol sneh, hmla, fúkal vietor, pršal mrznúci dážď zo snehom. Cestou hore som stretol Pampa, ktorý na chate pod Rysmi pracuje. Dlho som ho nevidel, tak sme sa trocha na chate porozprávali. Cestou na vrchol sme pomohli nejakej zatúlanej Maďarke nájsť batoh a vrátiť sa na chodník, z ktorého zišla (nebolo ťažké sa v takom počasí stratiť a voľakam sa zrúbať). Ešte šťastie, že sme vyšli hore tak skoro, pretože ďalší, ktorí by jej mohli pomôcť, išli za nami až o vyše pol hodinu neskôr. Hore bolo asi 20 cm napadaného snehu a na niektorých miestach bolo nafúkané aj okolo metra. Cestou dole sme uvažovali, že by sme ešte vybehli na Kôprovský štít, alebo na Solisko, ale nakoniec sme to vzdali a išli sme len (už bez Mira) z Tatranských Zrubov na Bilíkovu chatu (po VTZ). Z Tatranskej Lomnice do Eurocampu sme museli ísť pešo, lebo už nešiel žiaden vlak (ani autobus).
       V nedeľu som išiel spolu s Martinom autobusom do Čierneho Balogu po ďalšiu Výročnú Turistickú známku, ale nepodarilo sa nám k nej dostať. Predajňa suvenírov bola zatvorená a nikto na stanici, ani v blízkom okolí nemal od nej kľúč. Tak som si aspoň odfotil vláčiky a išli sme vlakom domov.

6. septembra 2004: Dovolenka na ranči Falkenhof
       Pred týždňom (od piatka 27. augusta do stredy 1. septembra) sme boli na dovolenke na ranči Falkenhof na Bezekovom laze pri Sáse v okrese Zvolen. Cestou tam sme sa zastavili v Banskej Bystrici, kde sme sa stretli s Monikou, Ondrejom a Ninou.
       Na ranči sme boli s našimi starými známymi (Body, Evka a Saška; Tom, Marfa, Emka a Vanda; Aďka, Marek a Miško; Palino, Heňa a Jakubko). V sobotu sa na chvíľu zastavili aj Dáša, Sagi a malá Peťka.
       Na ranči bolo veľmi dobre. Široko-ďaleko žiadna civilizácia, len pokoj, ticho, voľne sa pasúce kone, príroda. Každý deň sme jazdili na koňoch. Najprv v jazdiarni a ku koncu sme boli niekoľkokrát aj v teréne a dokonca sme skúšali aj cval :-). Párkrát som si tiež skúsil pobehať po lúke s paraglajdingovým krídlom a podarilo sa mi aj trochu letieť. Na to, že som to skúšal prvýkrát to bolo super. Boli sme si tiež pozrieť les s tisícročnými dubmi. Neviem, či naozaj mali až tisíc rokov, ako hovorili miestni, ale určite boli strašne staré; bolo to na nich vidieť.
       Celkovo sme boli s dovolenkou veľmi spokojní...

19. augusta 2004: Bicyklom na Liptove
       V sobotu som bol na love Turistických známok na Liptove. Začal som v Liptovskom Mikuláši. Odtiaľ som išiel do Liptovského Hrádku, kde bolo inforcentrum zatvorené, takže som tam išiel zbytočne :-(. Potom som sa vrátil späť do Liptovské Mikuláša a vyšľapal som si to do Jasnej. Až na koniec asfaltky (pri Mikulášskej chate). Zjazd späť do Mikuláša stál naozaj za to :-). Nakoniec som sa dostal okolo Liptovskej Mary (severnou stranou) na Havránok a cez Bešeňovú som dorazil do Ružomberka. Celkovo som prešiel niečo vyše 100 km.

1. augusta 2004: Športovo-zábavný deň
       V piatok som sa dozvedel, že by mala existovať nová slovenská Výročná TZ, na ktorej je nápis Športovo-zábavný deň · Víťaz 2004 a motívom je partia štyroch chlapíkov a pri nej je nápis Mloci.
       Mloci sú prešovská hudobno-dobrodružná skupina, ale o nejakom športovo-zábavnom dni vo Víťazi (Víťaz je dedina asi 30 km od Prešova) som doteraz nikdy nepočul. Na internete sa mi nič bližšie o akcii zistiť nepodarilo, len to, že by sa mala konať niekedy v auguste a že sa jedná o Športovo-zábavný deň podnikateľov a živnostníkov.
       Dnes ráno som však zistil, že Mloci hrajú vo Víťazi práve dnes o 17:00. Tak sme sa tam s Jankou vybrali, že uvidíme, čo z toho bude. Ani sme netušili, či to naozaj bude ten športovo-zábavný deň.
       Keď sme tam prišli, tak o žiadnych známkach nikto nič nevedel. Myslel som si teda, že si to len tí živnostníci a podnikatelia urobili svoju súkromnú VTZ a ostatným sa nič neujde. A skoro som sa nemýlil. Asi hodinu pred tým, ako sme museli odíst, začali usporiadatelia odmenovať sponzorov (t.j. tých podnikateľov a živnostníkov), ktorí nejako k akcii prispeli (akcia bola vlastne dedinská zábava na futbalovom ihrisku :-)). Ako odmena boli pamätné medaily, zavesené na žltej šnúrke. Boli to VTZ!!! A rozdávali to tým ľuďom zadarmo!
       Obával som sa, že to všetko rozdajú a ... A ešte k tomu to rozdajú takým ľuďom, ktorí o tom nevedia nič! Jednoducho to dostanú, doma niekde odložia ... Moje zberateľské srdce takmer uronilo slzu.
       Postupne tie pamätné medaily rozdávali a rozdávali, až sa priblížil čas nášho odchodu. Posledný autobus z tej dedinky do Prešova išiel o 18:45. Tak som sa odhodlal a išiel som sa spýtať organizátorov, že či náhodou nemajú nejakú tú medailu navyše, že by som mal záujem ...
       Boli celkom ochotní a povedali, že keď to všetkým rozdajú, že sa určite nejaké zvýšia, že sa mám potom zastaviť. Povedal som im, že nám za chvíľu ide autobus a tak ... Povedali, že ok a že teda mi ju predajú a že keď chcem tak mi predajú aj druhú.
       Pomyslel som si: Akú druhú? a povedal som, že chcem aj druhú. Zavolali ďalšieho chlapíka, ktorý mi však povedal, že druhá ešte nie je vyrobená (nazýval ju Slaná voda) a že by mala byť až v piatok. Mala by sa predávať na Obecnom úrade.
       Takže máme info o ďalšej novej TZ (číslo mi chlapík povedať nevedel). VTZ mi nakoniec predali za 60 Sk. Takú predraženú známku som ešte nikdy nevidel, ale tu som bol rád, že som ju nakoniec ulovil :-).

27. júla 2004: Súľov, Čechomor, Kežmarok, Gerlach, Košice
       Za posledný mesiac sa toho udialo veľmi veľa. Poďme na to pekne po poriadku:
       Minulú sobotu som bol v Súľovských vrchoch. Prešiel som trasu Rajecké Teplice - Skalky - Lietavský hrad - Podhorie - Roháčske sedlo - Sedlo pod Bradou - Súľovský hrad - Súľov. V nedeľu som bol na Spišskom hrade na koncerte Čechomoru.
       Pred dvoma týždňami (8. až 11. júla) sme boli spolu s Evkou, Saškou a Bodym v Kežmarku na EĽRO. Ubytovaní sme boli vo Veľkej Lomnici v penzióne Michal. V piatok doobedu sme boli všetci spolu v Kežmarku. Ondrejko so Saškou sa povozili na motorkách, popozerali sa na keramikárov, sochárov a iných ľudových umelcov. Poobede som bol s Bodym na Kriváni. Vyrážali sme asi o 15:30 z Troch studničiek. V sobotu doobeda sme boli všetci spolu na Štrbskom plese a poobede sme išli znova do Kežmarku.
       Pred troma týždňami (2. až 5. júla) sme boli vo Vysokých Tatrách. Ja som prišiel už vo štvrtok 1. júla večer na Sliezsky dom. V piatok som bol so Zbyňkom, Martou, Martinom, ďalšími ôsmymi Slovincami a štyroma horskými vodcami na Gerlachu. Vzhľadom na to, že bolo zlé počasie (veľa snehu), išli sme hore aj dole zasneženým Batizovským žľabom. Vyrážali sme asi o 5:40, na vrchole sme boli asi o 9:20. Bol to zvláštny pocit stáť na najvyššom vrchole Slovenska. Na Sliezsky dom som sa vrátil asi o 13:00. Podvečer som prišiel na Bilíkovu chatu, kde ma už čakala Janka s Ondrejkom a kde sme boli ubytovaní do nedele. V sobotu sme s Ondrejkom boli na Zbojníckej chate. Takmer celú cestu vyšiel sám; niesol som ho len pri zostupe asi hodinu. V nedeľu som bol s kolegom Martinom a Heňou na Slavkovskom štíte. A v pondelok sme sa odviezli (Ondrej, Martin, Heňa a ja) lanovkou na Lomnický štít.
       Pred štyroma týždňami v sobotu (26. júna) som bol s Jankou a Ondrejkom v Košiciach. Boli sme sa povoziť na boboch v Kavečanoch a previezli sme sa aj detskou železnicou v Čermeli.

23. júna 2004: Praha, splav Hrona a Malá Fatra
       Včera som bola na služobnej ceste v Prahe na seminári Intel Embedded Solution Conference. Cestu som využil aj na lov Turistických známok a nákup nového batoha Gemma.
       Minulý víkend som bol s Jankou na splave Hrona, ktorý organizoval ilavský vodácky klub Perej. V piatok sme splavili úsek Sliač - Hronská Dúbrava, v sobotu sme pokračovali do Hliníka nad Hronom a v nedeľu sme splav ukončili v Revištskom Podzámčí. V piatok a v sobotu sme sa plavili na kanoe. V sobotu sme si vyskúšali ako to vyzerá, keď sa taká loď prevrhne a tiež sme si overili, že je dobré mať veci zabalené v niečom nepremokavom. V noci zo soboty na nedeľu sa strhla krátka, ale veľmi silná búrka, ktorá niektoré stany takmer odfúkla; iné premokli. Nebola to sranda. V nížine som ešte takú búrku s takým silným vetrom nezažil. V nedeľu mal Hron oveľa vyššiu hladinu ako predtým, a tak som pre istotu (a tiež preto, lebo nikto so mnou nechcel ísť na kanoe) išiel na rafte. Celý splav bol fajn.
       Pred dvoma týždňami (od 4. júna) som bol s Bodym na víkendovom prechode hrebeňa krivánskej Malej Fatry (plán bol zo Strečna do Zázrivej). Začali sme v piatok v Strečne a cez Plešel (cestou na ten kopec sa mi podarilo pošmyknúť a spadol som tak, že si to moja hlava a ruky ešte niekoľko dní pamätali) sme vyliezli na Chatu pod Suchým, kde sme aj prespali. V sobotu sme pokračovali po hrebeni. Keďže sme sa stále pohybovali v oblaku a občas aj trochu spŕchlo, tak sme sa nemuseli zbytočne zdržiavať nejakými úchvatnými výhľadmi. Tesne po obede sme došli na Chatu pod Chlebom, kde nás zastihol asi dvojhodinový dážď. Keď prestal, vrátili sme sa na hrebeň a pokračovali sme smerom na Poludňový Grúň. Pôvodne sme sa v sobotu chceli dostať až na Stoh, ale ešte na Chlebe nás zastihol taký dážď, že sme boli z pravej strany úplne mokrí. Začalo sa poriadne šmýkať na zablatenom chodníku a tak sme boli radi, keď sme sa pomaly došuchtali na Poludňový Grúň. Tam sme usúdili, že na dnes stačilo a pomaličky sme zliezli k Chate na Grúni. Tam už nemali miesto, a tak sme museli prenocovať až v Štefanovej. V nedeľu sme už len prešli cez Dolné Diery do Terchovej, kde sme si kúpili oštiepok. Cestou domov sme sa ešte zastavili na hrade Strečno.

30. mája 2004: MDD
       Včera sme boli s Ondrejkom na akcii MDD, ktorú organizoval môj zamestnávateľ. Ondrejko si zasúťažil, vyhral nejaké sladkosti, pozrel si živé hady, myši a korytnačky a tiež preteky švábov.

18. mája 2004: Levočské planiny a Domica
       V sobotu sme boli s Martinom a Heňou na celodenný výlet v Levoči a okolí. Doobedu sme sa zúčastnili 11. ročníka Letného prechodu Levočské planiny. Prešli sme najkratšiu trasu (Levoča - Mariánska hora - Kúty - Kováčova vila - Levoča). V záverečnom losovaní účastníckych listov sme aj voľačo vyhrali :-).
       Poobede sme sa zastavili na Spišskom hrade a pozreli si Dreveník. Ondrejko zatiaľ spal v Spišskom Podhradí a Janka ho strážila. Celý výlet zvládol Ondrejko aj Heňa veľmi dobre.
       Pred dvoma týždňami som bol s Ondrejkom v jaskyni Domica. Do Plešivca sme sa odviezli vlakom a odtiaľ sme šli na bicykli. Bolo to len trochu viac ako 10 km, ale cesta mi dala dosť zabrať. Žiadna maďarská rovina. Kopce tam sú. A ešte aké! Nadmorská výška len pár metrov, ale strmé...
       V jaskyni sme si popozerali kvaple a povozili sa na loďke. Mali sme šťastie, lebo po minulé tri roky loďky nepremávali kvôli nedostatku vody. Veľmi sa nám tam páčilo.

27. apríla 2004: Do Levoče na bicykli
       V sobotu som bol s kolegom Martinom na celodenný bicyklový výlet za Turistickými známkami na trase Prešov - Fričovce - Branisko - Spišský hrad - Levoča - Kováčova vila - Levoča - Spišská Nová Ves. Na Spišskom hrade sme sa kvôli dažďu zdržali vyše dvoch hodín. Tesne pred Levočou sme úplne zmokli :-). Prešiel som vyše 90 km a späť sme sa vrátili vlakom.

18. apríla 2004: Veľká noc v Terchovej a stromy
       Cez Veľkú noc sme boli spolu s našimi starými známymi (Body, Evka a Saška z Pezinka, Tom, Marfa, Ema a Vanda z Marianky a Aďka, Marek a Miško zo Šarišských Bohdanoviec) v Terchovej. Ubytovaní sme boli v Jarke.
       V piatok sme sa boli všetci pozrieť v dierach (Dolných a Nových). Obedovali sme v hoteli Diery - je to strašná diera; pomalá obsluha, jedlo nestálo za veľa :-(. V sobotu doobeda sme sa boli všetci prejsť v okolí Terchovej (detský výlet :-). Poobede som išiel s Bodym na Grúň (po známku :-) a vyšli sme až na Poludňový Grúň. Cestou dole z Poludňového Grúňa na Grúň sme sa šmýkali po snehu na chrbtoch :-). V nedeľu celý deň pršalo a tak sme vyliezli von až večer povoziť sa s deťmi na koníkoch.
       V pondelok sme vyoblievali baby a okolo obeda sme sa pobrali smerom domov. Cestou sme sa ešte zastavili pri soche Jánošíka, kde sme sa stretli s Michalom, Jankou, Miškom a Maťkom. Bolo fajn. S Bodym sme si naplánovali víkendovú hrebeňovku Malej Fatry, ale to musí najprv zmiznúť sneh...
       V stredu sme na našej záhradke zasadili voľajaké ihličnaté stromy. Pomáhal nám môj otec a Martin.

4. apríla 2004: Drienica
       Včera som bol s Ondrejkom na Drienici. Pozreli sme si takmer úplne roztopenú zjazdovku, popozerali sme si vleky a ulovili sme ďalšiu turistickú známku :-).

16. marca 2004: Fričovce a Slovenský Raj
       Minulú nedeľu poobede som bol s Ondrejkom vo Fričovciach. Pozreli sme si kaštieľ a získali ďalšiu turistickú známku :-).
       Pred vyše mesiacom (7. februára) som bol s kolegom Martinom na prvom jarnom výlete v Slovenskom Raji. Prešli sme z Hrabušíc cez Podlesok, Veľký Sokol, Glac, Klauzy a Tomášovský výhľad do Spišských Tomášoviec.

21. januára 2004: Víkend v Tatrách
       Minulý víkend sme strávili vo Vysokých Tatrách. V sobotu sme prišli do Starého Smokovca a vyviezli sa na Hrebienok. Konečne sme túto zimu videli kus poriadneho snehu. Urobili sme si malý výlet k Rainerovej chate, kde bol postavený zo snehu velikánsky betlehem (takmer taký veľký ako chata). Prenocovali sme v Bilíkovej chate. V nedeľu sme sa cez Štrbské Pleso a Štrbu odviezli domov.

3. októbra 2003: The GNOME Foundation a MVP
       Pred pár dňami mi prišli dva e-maily. Jeden hovoril o tom, že som sa stal členom The GNOME Foundation a druhý o tom, že prestávam byť MVP.

30. septembra 2003: Končím v ETC s.r.o.
       Včera vedenie firmy ETC s.r.o. rozhodlo o zastavení projektu, na ktorom som pracoval a preto dochádza k zrušeniu celého vývojového tímu. Samozrejme týka sa to aj mňa a dnes je posledný deň, čo som vo firme ETC s.r.o. zamestnaný. Ak by ma chcel niekto zamestnať, kľudne sa mi ozvite :-).

28. septembra 2003: Výlety na Moravu, Pieniny a Gazdáčik
       Minulý týždeň (od utorka 16. septembra do nedele 21. septembra) sme boli na veľkom výlete na severnú Moravu. Začali sme v Olomouci, kde sme si pozreli ZOO a Svatý Kopeček. Ďalej sme navštívili dedinu Čechy pod Kosířem, ktorá sa nachádza pod najvyššou hanáckou horou Velký Kosíř (442 m n.m.). V dedine je zámok, v ktorom sa pomerne často zdržiaval maliar Josef Mánes (je tam teraz jeho pamätná izba). Zámok má prekrásnu (a pomerne veľkú) záhradu, v ktorej sa okrem niekoľkých altánkov a jazierok nachádza aj malá rozhľadňa na malej (pravdepodobne umelej) vyvýšenine.
       Z Čiech pod Kosířem sme sa cez Javoříčko (v jaskyni sme kvôli nedostatku času neboli) presunuli do Bouzova, kde sme si pozreli hrad (len zvonku). Ďalej naše kroky smerovali cez Litovel do Šumperka a okolia. V Rapotíne pri Šumperku je skanzen, ktorý naozaj stojí za pozretie.
       Zo Šumperka sme sa v piatok poobede odviezli autobusom do Rýmařova. V sobotu sme išli na prvé stretnutie Klubu zberateľov turistických suvenírov na Sovinec. Stretli sme tam veľa nových ľudí (väčšinou bláznov do Turistických známok). Bolo fajn.
       V nedeľu sme nabrali kurz domov a cez Šternberk (po krátkom a neúspešnom hľadaní galérie maliara Libora Vojkůvky) a Olomouc sme v pondelok ráno dorazili domov.
       Ešte musím spomenúť, že prakticky každý deň nášho výletu sme sa stretli s K8 a jeho rodinou a strávili sme spolu pár hodín.
       V sobotu 6. septembra som bol s Ondrejkom, babkou, Martinom a Ondrejkovou sesternicou Lenkou s rodičmi na výlete na Pieninách.
       Odviezli sme sa na plti až do Lesnice, kde sme sa pri ľudovej goralskej muzike naobedovali. Späť do Červeného Kláštora sme sa vrátili na bicykloch. Bolo fajn. Jirkovi som na tomto výlete kúpil jeho prvú slovenskú Turistickú známku.
       Posledný augustový (predĺžený) víkend sme boli pri Banskej Štiavnici. V Banskej Belej sa nachádza Gazdáčik. Kde majiteľ chová rôzne domáce zvieratá (kone, prasiatka, kozy, zajace, sliepky, ...) a kde sa dajú (aj s deťmi) stráviť príjemné chvíle.
       Stretli sme sa tam s našou starou partiou (Evka, Body, malá Saška, Majko, Aďka, Marek a malý Miško), urobili sme si niekoľko výletov do okolia (tajchy, kalvária a kaštieľ vo Svätom Antone) a vyskúšali si jazdu na koni.

18. augusta 2003: Posledné dva víkendy
       Včera sme sa vrátili s Ondrejkom z víkendového výletu v Javorníkoch - Beskydoch. V sobotu sme prišli autobusom na Bumbálku, kde sme sa aj ubytovali. Po obede sme si urobili krátky výlet na rozhľadňu Sůkenická a k chate Třeštík na moravskej strane. V nedeľu sme prešli trasu k chate Kmínek a dole do Makova.
       Pred týždňom sme v nedeľu boli spolu v košickej zoologickej záhrade. Ondrejko sa povozil na poníkoch a popozeral sa na zvieratká. Veľmi sa nám páčili medvede. Potom sme sa niekoľkokrát zviezli na bobovej dráhe, ktorá je hneď pri ZOO :-).

3. augusta 2003: Na bicykli cez Levočské planiny
       Včera som bol s Ondrejkom na bicyklovom výlete za výročnými Turistickými známkami. Vlakom sme sa odviezli do Tatranskej Lomnice a na bicykli sme prešli cez Veľkú Lomnicu, Kežmarok, Ľubicu a Levoču až do Spišskej Novej Vsi. Prešli sme asi 60 km. Bol to náš prvý dlhší výlet, keď Ondrejko musel celú cestu sedieť v sedačke. Zvládol to celkom dobre.

27. júla 2003: Priečne sedlo
       Dnes som bol vo Vysokých Tatrách. Prešiel som trasu Starý Smokovec - Hrebienok - Zamkovského chata - Téryho chata - Priečne sedlo - Zbojnícka chata - Hrebienok - Starý Smokovec. Počasie bolo veľmi dobré. Jediný problém bolo príliš veľa ľudí, ktorí na reťaziach pod Priečnym sedlom viseli ako ríbezle :-).

21. júla 2003: Gombasecká jaskyňa
       Včera som bol s Ondrejkom v Slovenskom Krase. Prešli sme peši z Plešivca do Slavca. Cestou sme sa zastavili v Gombaseckej jaskyni.

15. júla 2003: Minulý týždeň
       Minulý týždeň sme boli na dovolenke vo Vysokých Tatrách. Začali sme ju len Ondrejko a ja v nedeľu v Tatranskej Kotline. Pozreli sme si Beliansku jaskyňu a prespali sme v penzióne Limba.
       V pondelok ráno sa k nám pridala aj Janka a vybrali sme sa na chatu Plesnivec, kde sme sa naobedovali. Poobede sa zhoršilo počasie a rozpršalo sa. Aj napriek tomu sme vyrazili smerom na Chatu pri Zelenom plese. Cestou sme síce komplet premokli a videli sme len biele oblaky všade okolo, ale došli sme podľa plánu na chatu. Ondreja sme niesli len asi posledné 3 kilometre, ostatné prešiel sám.
       Nastalo obdobie sušenia :-). V utorok sme si spravili len malý výlet k Červenému plesu a poobede malú prechádzku okolo Zeleného plesa.
       V stredu hned zrána sme pokračovali ďalej po magistrále. Vydriapali sme sa do sedla Veľkej Svišťovky (Ondrej to vyšiel celé sám) a potom sme zišli dole na Skalnaté pleso, kde sme sa naobedovali v Skalnatej chate. Ondreja som asi polovicu cesty dole niesol :-).
       Pôvodne sme sa chceli vyviezť na Lomnický štít, ale keďže bolo veľmi dobré počasie, tak už boli všetky lístky až do večera vypredané :-(. Do večera sme ešte došli na Zamkovského chatu, kde sme aj prespali.
       Vo štvrtok ráno sme sa rozhodli, že ešte raz skúsime Lomnický štít. Tentoraz sme na Skalnaté pleso dorazili včas, ale všade okolo bolo príliš veľa oblakov a z Lomnického štítu by sme mali nulový výhľad, tak sme tam opäť nešli :-(. Odviezli sme sa aspoň lanovkou dole do Tatranskej Lomnice a večer sme boli doma.
       Nasledujúcu sobotu som bol s Ondrejkom v Spišskej Novej Vsi a na Košiarnom Briežku na love Turistických známok.

30. júna 2003: Posledné tri víkendy
       Minulý víkend som bol s Ondrejkom v sobotu v Levoči, v Kováčovej vile a v Spišskej Novej Vsi na love Turistických známok :-). Potom sme sa presunuli do Košíc, kde sme sa stretli s Michalom a malým Maťkom a odviezli sme sa po meste na električke ťahanej koňom (bol to vlastne iba vagón :-).
       V nedeľu sme boli v na Sivej brade a v Spišskom salaši.
       Víkend predtým som bol vo Vysokých Tatrách, kde som v sobotu prešiel Tatranskú magistrálu z Nadbanského k Popradskému plesu,odtiaľ po modrej značke dole k železnici a späť na Štrbské Pleso.
       V nedeľu sme boli aj s Ondrejkom, babkou a dedkom na Solisku. K chate pod Soliskom sme sa odviezli sedačkovou lanovkou zo Štrbského Plesa. Poobede som sa presunul do Starého Smokovca a urobil som si okruh Starý Smokovec - Hrebienok - Bilíkova chata - Rainerova chata - Hrebienok - Starý Smokovec.
       Ondrejko potom ostal celý týždeň (až do piatku) s babkou a dedkom v chate pri Kokavskom moste.
       Pred dvoma týždňami sme v sobotu boli s Ondrejkom v okolí Krompách. Prešli sme trasu Krompachy - Plejsy - Slovinky. Na Plejsoch si Ondrejko posedel na sedačkovej lanovke :-).

29. júna 2003: Stránka o Turistických známkach
       Pridal som stránku o mojich Turistických známkach s prehľadom, kedy som ich získal.

10. júna 2003: Víkend v Slovenskom raji
       Sobota, s Ondrejkom: Hrabušice - Podlesok - Suchá Belá - Pod Vtáčím hrbom - Podlesok - Hrabušice. V nedeľu sme zobrali aj babku s dedkom a prešli sme trasu: Čingov - Biely potok-ústie - Letanovský mlyn - Kláštorisko - Kyseľ-ústie - Biely potok-ústie - Čingov. Na Čingove som si kúpil svoju prvú slovenskú turistickú známku.

3. júna 2003: Víkendové výlety
       V sobotu som bol s Ondrejkom opäť v Slovenskom raji (trasa Hrabušice - prielom Hornádu - Letanovský Mlyn - Spišské Tomášovce). Ondrejko prešiel sám všetky stupačky a rebríky.
       V nedeľu sme zobrali na malý výlet aj dedka a išli sme zo Zlatej Bane smerom na Bodoň. Nedošli sme tam, lebo sa blížila búrka.

27. mája 2003: Slovenský raj a iné
       Minulý víkend som bol s Ondrejkom v nedeľu na celodenný výlet v Slovenskom raji. Prešli sme trasu Smižany - Čingov - Letanovský Mlyn - Letanovce. Ondrejku to prešiel skoro celé sám.
       Ešte by sa patrilo spomenúť, že cez Veľkú noc sme boli s priateľmi na chate v Nízkych Tatrách. Prvý májový predĺžený víkend sme boli navštíviť sestru v Ústi nad Labem.

7. apríla 2003: Pridal som ďalšie papiere
       Na stránku s mojimi papiermi som pridal kópie Brainbench a MVP certifikátov. Taktiež som trochu doplnil môj životopis.

19. marca 2003: Hrebeňovka Nízkych Tatier
       Pridal som stránku s prehľadom Hrebeňovky Nízkych Tatier.

5. februára 2003: Kapušanský hrad a Slovenský raj
       Minulý víkend som bol s Ondrejkom v sobotu na celodenný výlet na Kapušanský hrad. Mali sme so sebou aj stan a spacáky, v ktorých sme strávili obedňajšiu siestu :-).
       Predchádzajúcu sobotu sme boli na Čingove v Slovenskom raji. Tiež len sami dvaja :-).

3. decembra 2002: Van Der Fest a politika
       Pred dvoma týždňami sme boli na Zaježovej (na Sekieri) na takom malom Van Der Feste. Bol to víkend plný smoly. Pokazilo sa takmer všetko, čo sa pokaziť mohlo (takmer všetci po nociach blúdili, pokazilo sa nejaké auto a premietačka a tak). A čo sa nepokazilo, to sa ešte určite pokazí.
       Aj napriek problémom sme sa stretli s kopou starých kamarátov a porozprávalo sa o všetkých možných a nemožných cestách, ktoré kto absolvoval po svete. Bolo fajn. Ondrejko tam mal nového kamaráta Janka.
       Včera sme boli v meste a bolo tam nejaké predvolebné mecheche. Zrazu sa blízko nás objavil aj ujo premiér (ako povedal Ondrejko). A dokonca, keď sme spolu prešli cez cestu (on sa k nám pridal, my sme len tak obyčajne prechádzali na druhú stranu), vytiahol z vrecka čokoládu a podal ju Ondrejkovi s tým, že on ju od niekoho dostal, ale že je príliš tlstý :-). Nakoniec mi ešte podal ruku (on mne a nie ja jemu :-). Ktovie, čo za to bude chcieť. Asi hlas :-(. Politika je panské huncútstvo.

14. októbra 2002: WID v centre Bratislavy
       Pred pár dňami prebehla verejná skúška WIDov v centre Bratislavy. Boli použité v projekte RAFT. Viac informácií v článku tu. Obchodný názov WIDa je Gotive WEC H41.

5. októbra 2002: Beta tester pre McKendric
       Práve mi prišiel e-mail z firmy Microsoft, že som sa stal beta testerom novej verzie Windows CE .NET - McKendric. Zaujímavé.

3. októbra 2002: MVP aj pre rok 2003
       Predvčerom mi prišla zásielka z firmy Microsoft, v ktorej mi oznámili, že budem MVP aj ďalší rok.

1. septembra 2002: Stratená
       Dnes sme sa vrátili z víkendového výletu do Stratenej a okolia. Obytovaní sme boli od piatka v chate Lesanka v Stratenej.
       V piatok večer sme boli na krátkej prechádzke k Stratenskej píle, kde sa Ondrejkovi veľmi páčili vodička a rybári na loďkách.
       V sobotu sme boli na celodennom výlete: najprv sme išli do Dediniek a Bielych Vôd po červenej značke. Cestou sme obdivovali kačičky. Potom sme vyšli cez Zejmarsú roklinu na Geravy po modrej značke. Ondrejko sa štveral po rebríkoch a obdivoval vodopády.
       Na Geravách sme si spravili obedňajšiu prestávku a Ondrejko sa vyspal na karimatke. Okolo nás pobehovali koníky a kozičky. Naspäť sme sa vracali po žltej značke cez Malé Zajfy až k Občasnému prameňu (práve tiekol a pekne zvonil). Dole do Stratenej sme zbehli po zelenej.
       Takí sme z toho boli zmordovaní, že sme okamžite zaspali :-).
       Dnes sme prešli peši zo Stratenej do Dobšinskej Ľadovej Jaskyne (na vlak) po červenej cez Stratenský kaňon. Bola to trochu otravná cesta, lebo sme stále šli po asfaltke, ale kaňon stál za to :-).

26. augusta 2002: Pred dvoma týždňami...
       Pred dvoma týždňami (od štvrtka do soboty) bola u nás na návšteve Miška s rodičmi. Boli sme spolu v Herľanoch, ale gejzír akurát nestriekal a pršalo :-(. Potom sme sa zastavili v košickom McDonalde (hm).
       V nedeľu sme zobrali Ondrejka do cirkusu. Páčili sa mu zvieratká (hm) aj šaško.
       V priebehu nasledujúceho týždňa sa u nás zastavila (prvý krát) Viktória s rodičmi.

7. augusta 2002: Nový foťák a víkend na Orave
       Minulý víkend (od štvrtka do pondelka) sme boli spolu s Evkou, Bodym a Saškou na Orave. Bývali sme v Habovke na konci dediny. Pozreli sme si skanzen v Zuberci a Podroháčske folklórne slávnosti, kde Ondrejkovi uletel balónový zelený zajko.
       Ondrejko sa so Saškou celkom pekne hral (až na drobné nezhody :-). Bodyho a Evku sme nevideli už niekoľko rokov a tak sme sa rozprávali takmer každú noc až do rána. Bolo fajn. Dohodli sme sa, že sa pokúsime dať do kopy starú partiu. Uvidíme, či sa nám to podarí...
       Tesne pred výletom sme si kúpili nový foťák. Onedlho by tu teda mali pribudnúť aj nejaké fotky z výletu.

7. júla 2002: Víkend vo Važci (a okolí)
       Práve sme sa vrátili z Važca, kde sme boli na výlete od piatka. Bývali sme v jednom domčeku na konci dediny blízko lesa a uličky so starými drevenými domčekmi.
       V piatok poobede sme boli vo Východnej na folklórnom festivale. Ondrejko videl gajdoša a zatancoval si. V sobotu sme boli vo Važeckej jaskyni pozrieť jaskynných medveďov. Žiadnych sme nenašli, lebo medzičasom vyhynuli.
       Poobede sme chceli ísť do Pribyliny pozrieť si skanzen. Cestou do Liptovského Hrádku autobusom sme sa však zdržali vo Východnej, pretože bola uzatvorená cesta kvôli sprievodu dedinou. Do Hrádku sme prišli neskoro a tak sme nakoniec do Pribyliny nešli.
       V nedeľu doobedu sme si pozreli miestny kostolík. Poobede sme ešte chceli ísť do Východnej, ale okolo jedenástej sa strhol strašný lejak. Rozhodli sme sa teda, že pôjdeme domov. Vybrali sme sa trasou Važec, Štrba, Štrbské Pleso, Starý Smokovec, Poprad, Prešov a odviezli sme sa tatranskou zubačkou a električkou. Na Štrbskom Plese sme boli asi hodinu a Ondrejko videl veľkú vodu, na ktorej plávali kačičky. V električke pomáhal ujovi sprievodcovi otvárať dvere :-).

28. apríla 2002: Pomaturitné stretnutie
       Včera (a vlastne aj dnes) sme mali stretnutie so spolužiakmi po desiatich rokoch. Boli sme sa pozrieť v našej škole a popozerali sme si bývalé (m)učebne. Spolu s triednou sme v hoteli Senátor zaspomínali na staré časy :-). Bolo fajn.

21. apríla 2002: Lačnovský kaňon
       Dnes sme boli na prvom jarnom výlete v Lačnovskom kaňone. Ondrejko videl velikánske skaly a po obede spal v naozajstnom stane. Škoda, že sme nestihli ísť aj do jaskyne. Ale nabudúce tam určite pôjdeme.

4. marca 2002: Mária Tudorová
       Včera sme boli s Jankou v divadle (sami, prvýkrát odkedy máme Ondrejka :-). Hrali Máriu Tudorovú v starej zrekonštruovanej budove.
       Staré prešovské divadlo bolo zatvorené veľmi dlho (kvôli rekonštrukcii). Tak dlho, že sa už ani nepamätám ako dlho to vlastne bolo (t.j. od nepamäti). Myslím, že to bolo viac ako 10 rokov a otvorili ho až na jeseň minulého roka.
       Veľká vďaka patrí babke a dedkovi za to, že sa postarali o Ondrejka a že Janke dali k narodeninám taký pekný darček :-).

1. februára 2002: Prvá zmienka o WIDovi
       Na internete sa objavil pravdepodobne prvý verejný článok o WIDovi aj s fotkami. V tom článku je zopár drobných nepresností, ale ako prvé zoznámenie s WIDom je dobrý.

28. januára 2002: Víkend s priateľmi
       Cez víkend boli u nás Gabika, Tučko a Tinka. Bolo super. Po dlhom čase som si opäť zahral Bartóka (Bartók je geniálna kartová hra). Ku Scrabble sme sa ani nedostali :-).

6. decembra 2001: Konto na SourceForge
       Dnes som si vytvoril konto na SourceForge. Zatiaľ nemam žiaden projekt, ale možno sa niečo neskôr pritrafí.

27. novembra 2001: Šípková Ruženka a policajt
       V nedeľu sme boli opäť v divadle. Tentokrát v bábkovom (Babadlo). Hrali Šípkovú Ruženku. Bolo to celkom pekné a páčilo sa to aj Ondrejkovi.
       Na konci si ma všimlo nejaké dieťa a spýtalo sa svojho otca: "Oci, a ten ujo je policajt?". Dobre som teda dopadol :-). Mal som totižto oblečenú zelenú košeľu...

15. novembra 2001: Nový televízor
       Včera sme si konečne kúpili nový televízor. Najviac ma na ňom potešilo to, že je farebný :-).

4. novembra 2001: Tri prasiatka a vlk
       Dnes sme boli s Ondrejkom prvýkrát v naozajstnom divadle. Hrali rozprávku pre deti o troch prasiatkach, ktoré chcel zožrať hladný vlk.
       Sedeli sme v druhom rade veľkej sály a pred začiatkom predstavenia sme napäto očakávali, ako Ondrejko zareaguje. Keď začali hrať, zdalo sa, že sa už-už rozplače (nové prostredie, svetlá, hlasné pesničky, pobehujúce zvieratká), ale nakoniec sme to spolu zvládli.
       V druhom dejstve sa už Ondrejko snažil aj aktívne zapájať (tlieskal, ukazoval na zvieratká a kýval im keď odchádzali zo scény). Na konci nechcel z divadla ani odísť. Zdá sa, že sa mu to aj páčilo :-).

24. októbra 2001: Telkovci v Kanade, celosvetový rodokmeň Telkovcov
       Včera mi prišiel e-mail od Stephena Telku z Kanady. Píše, že jeho starí rodičia pochádzajú z Ukrajiny. Možno sme nejaká vzdialená rodina, aj keď neviem o tom, že by naša rodina mala niečo spoločné s Ukrajinou :-).
       Konečne som sa odhodlal a začal som vytvárať celosvetový rodokmeň Telkovcov (Worldwide Telkas Genealogy).

21. októbra 2001: Microsoft Windows Embedded MVP
       Dnes mi prišiel mail z firmy Microsoft, ktorého odosielateľom bol Anthony W. Russel. Oznamuje mi, že som bol vybratý do programu Microsoft Windows Embedded MVP na obdobie od 1. októbra 2001 do 1. októbra 2002. Nie je mi veľmi jasné, že prečo. Asi sa voľakto pomýlil :-)

30. septembra 2001: Výlet na Zbojnícky zámok
       Dnes podvečer sme boli s Jankou a Ondrejkom na malom jesennom výlete na Zbojnícky zámok. Ondrejko obdivoval les, potôčik, bedľu a zrúcaniny. Asi štvtinu celej trasy prešiel Ondrejko po vlastných.

30. augusta 2001: Technická zmena
       Stránku som presunul na nový server tortuga.etc.sk.

13. augusta 2001: Ondrejkove kotrmelce
       Včera Ondrejko urobil dva kotrmelce. Úplne sám :-). Vyzeralo to trochu nebezbečne, ale nič sa mu pri tom nestalo. Nikdy by som nepovedal, že v štrnástich mesiacoch sa naučí práve toto... :-)

1. júla 2001: Výlet na Čergov
       Dnes sme sa opäť vybrali na výlet. Chceli sme zájsť do Čergovských vrchov. Vlakom sme sa odviezli do Vaniškoviec, odkiaľ sme sa pešo vybrali smerom na Osikov. Ondrejko kus cesty dokonca prebehol sám (naozaj bežal :-). Tesne pred Osikovom sme zabočili smerom do blízkeho lesíka, aby sme si trošku oddýchli a občerstvili sa.
       Zrazu sa začali valiť zo severu strašné mraky. Nad Čergov sa prihnala ohromná búrka. Už, už hrozilo, že zasiahne aj nás. Nakoľko sme boli ešte dosť ďaleko od kopcov, dážď sa na nás nespustil hneď. Vyzeralo to všeliako a pomerne hrozivo. Vybrali sme sa teda naspäť na stanicu. Každú chvíľu sa zdalo, že sa rozprší poriadny lejak. Našťastie začalo pršať až keď sme skryli pod strechou. Na stanici si Ondrejko našiel dvoch kamarátov, s ktorými sa naháňal. Veľmi sa mu to páčilo a smial sa z toho. Vo vlaku do Prešova mi zaspal na rukách a nenechal sa vyrušiť ani cestou trolejbusom.

26. júna 2001: Ondrejko, návštevy a svadba
       V poslednom čase sa toho udialo pomerne veľa, takže krátke zhrnutie:
       Pred týždňom v sobotu mal Ondrejko narodeniny - jeden rok. Už je z neho veľký chlap. Pobehuje, vykrikuje, rozpráva, tancuje, vie chodiť bokom, brnkať si po uchu, včera sa naučil fúkať do fujary, takže chodí po byte a vytrubuje :-). Je perfektný!
       Pred týždňom sme tiež boli na veľkom výlete do Ilavy, Bratislavy, Košece, ŽilinyLietavy. Navštívili sme babku a dedka, boli sme na svadbe Gabike a Tučkovi, ktorá bola 16. júna, teda presne na Ondrejkove narodeniny. Na svadbe sme sa postretávali s kopou starých priateľov a Ondrejko si výborne zatancoval. Ďalej sme navštívili Ondrejkovu krstnú mamu Magdu a kamarátku Mišku.
       Včera sme sa opäť stretli s Magdou. Spolu s priateľmi divadelníkmi z Ilavy nás prišli pozrieť. Ondrej si vyskúšal krojovanú košeľu a chalani spolu s Jankou zahrali fujarové trio (dve fujary a jedna koncovka). Celý panelák sa ozýval :-).

4. júna 2001: Telkovci v Belgicku
       V piatok mi prišiel e-mail od Tatiany Telka z Belgicka. Tvrdí, že jej starý otec Stephane Telka prišiel kedysi dávno do Belgicka zo Slovenska. Kedže všetci Telkovci na Slovensku sú moja (aspoň vzdialená) rodina, je možné, že aj títo Telkovci v Belgicku sú naši vzdialení príbuzní. Ufff. Asi už konečne začnem seriózne vytvárať rodinný rodokmeň a začnem pátrať po Telkovcoch po všetkých kútoch sveta.

27. mája 2001: Výlet na Šimonku
       Dnes sme boli na ďalšom výlete. Spolu s dedkom sme sa vyštverali na Šimonku (1092 m nad morom), čo je najvyšší kopec v Slanských vrchoch. Pritom sme zdolali prevýšenie viac ako 400 metrov.
       Ondrejkovi (a aj nám všetkým) sa výlet veľmi páčil. Možno aj preto, lebo tak vysoko ešte nikdy nebol. Škoda, že na vrchole sa trochu pokazilo počasie a skoro sme zmokli. Ktovie, či už bol na Šimonke niekto taký malý ako Ondrejko...
       Cestou späť Ondrejko od únavy zaspal. Pritom sa pekne usmieval. Asi sa mu snívalo o stromoch, ktoré cestou hore veľmi obdivoval. Dole sme ho položili do trávy, aby si v kľude pospinkal. To bolo krásne!

21. mája 2001: Včerajší výlet
       Včera poobede (resp. podvečer :-) sme sa celá rodina vybrali na výlet do blízkeho okolia. Na stanici sme sa rozhodli, že pôjdeme do Kapušian. Nech Ondrejko vidí naozajstný hrad!
       V Kapušanoch sme sa dokonca vybrali smerom na hrad, ale vzhľadom na krátkosť času a veľmi strmý terén, sme sa vyštverali asi len do polovice. Zastali sme na takej malej lúčke pod skalami, kde Ondrejko prvý krát videl naozajstné ohnisko a naozajstný dym (keď sme prišli oheň už nehorel :-).
       Naspäť do Prešova sme sa odviezli vláčikom a Ondrej cestou spapal a vypil skoro všetko, čo sme mali so sebou. Bolo nám všetkým veľmi dobre...

18. mája 2001: Stránky pre Jabber server
       Na adrese http://jabber.sk/ začali vznikať stránky pre Slovenský Jabber server (hlavne vďaka Michaelovi). Ešte tam toho veľa nie je, ale už sme na najlepšej ceste :-).

24. apríla 2001: Slovenský Jabber server
       Dnes som sprevádzkoval prvý slovenský Jabber server. Jeho adresa je jabber.sk a hneď si na ňom zopár používateľov vytvorilo konto. Samozrejme prvým z nich som bol ja :-). Môj nový JID je marcel@jabber.sk a dúfam, že už je definitívny. Ešte bude musieť niekto pre prvý slovenský Jabber server vytvoriť www stránku. Dúfam, že sa niekto nájde :-)

10. apríla 2001: Gabika v Prešove
       Včera prišla neočakávane do Prešova Gabika. Túto príležitosť sme si nemohli nechať ujsť a tak sme ju hneď zavolali na návštevu. Nebyť toho, tak sa možno ani nedozvieme, že Gabika a Tučko sa 16. júna budú ... ale nechajme to ... :-)

5. apríla 2001: Jabber
       Včera som začal používať Jabber. Moje JID je marcel.telka@jabber.org.

3. apríla 2001: Veľa udalostí
       V poslednom čase sa toho deje dosť veľa a ja mám príliš málo času na to, aby som aktualizoval túto stránku. Asi pred týždňom som sa stretol s  bratom Martinom. Sťažoval sa, že neaktualizujem tieto novinky. Dokonca mi dnes poslal e-mail, že by som to mal premenovať na Udalosti. Nie, nie. Rýchlo musím dobehnúť zameškané.
       Minulý týžden bola na návšteve sestra Anna s manželom Jirkom a  dcérkou Lenkou. Ondrej (aj my :-) prvýkrát v živote videl svoju o mesiac staršiu sesternicu. Keď návšteva odišla, vybrali sme sa na niekoľkodňový pracovný výlet do Žiliny, LietavyIlavy. V Lietave sa Ondrík zoznámil s novou kamarátkou Miškou.
       A aby som nezabudol: Ondrej už od svojich deviatich mesiacov celkom dobre chodí.

5. februára 2001: Beh na krátke trate
       Včera Ondrej prvýkrát sám a bez pomoci prešiel asi pol metra! Nie je to síce veľa, ale začiatok je to sľubný :-)

1. februára 2001: ICQ, Brainbench a mobil
       Konečne som sa odhodlal a začal som používať ICQ. Práve dnes som sa zaregistroval a moje UIN je 106761350. Taktiež mi poštou prišli (papierové) certifikáty Brainbench. Ani som neveril, že prídu a už sú tu :-) Vyzerajú celkom pekne :-) Poslednou novinkou je, že už nemám mobil.

16. januára 2001: Ondrejko, no toto!
       Ondrejko má práve dnes narodeniny (7 mesiacov) a pri tej príležitosti sa asi rozhodol, že to poriadne oslávi. Zrazu sa v postieľke po prvý krát sám postavil. No toto! Blahoželám!

12. decembra 2000: Výsledky Scrabble
       Práve som na stránku so súťažou Prešovské IKARO Scrabble dal konečné výsledky. Skončil som až tretí. Škoda...

1. decembra 2000: Zmena zamestnania
       Už nie som zamestnaný vo firme Vádium s.r.o. ani nie som správcom siete na SPŠE Prešov. Všetko sa to včera skončilo. Od dnes pracujem vo firme ETC s.r.o. a budeme sa snažiť urobiť veľmi zaujímavú vecičku s názvom WID.

15. novembra 2000: Tučniačik
       Presunul som k sebe stránku so zaujímavosťami o tučniakoch.

9. novembra 2000: Registrácia na Brainbench
       Včera som sa zaregistroval na Brainbench. Podarilo sa mi úspešne vykonať nejaké testy a získať príslušné certifikáty. Zoznam získaných certifikátov a vykonaných testov je tu.

3. novembra 2000: Stránka Preklad Linuxu do slovenčiny
       Zaktualizoval som stránku venovanú prekladom Linuxu do slovenčiny a premiestnil som ju k sebe. Adresa stránky je odteraz http://telka.sk/linux/sk-l10n/.

13. októbra 2000: Ondrík sa prevaľuje
       Dnes sa Ondrík sám bez akejkoľvek pomoci prvýkrát prevrátil z bruška na chrbát. Konečne sa mu to podarilo! Ešte chvíľu a bude chodiť! :-).

2. októbra 2000: Výlet na Šarišský hrad
       V sobotu sme boli na prvom spoločnom rodinnom výlete. Ondrej sa držal statočne a vyšiel (v kočíku :-) až na vrchol kopca. Prvýkrát bol mimo mesta, v naozajstnom lese, na naozajstnom výlete a v takej nadmorskej výške (prevýšenie asi 300 metrov).

8. augusta 2000: Ondrejkov krst a výročie svadby
       V nedeľu bol náš syn Ondrej pokrstený. Krstní rodičia sú Magda a  Martin. Ďalšou významnou udalosťou je dnešné 2. výročie môjho manželstva s Jankou.

31. júla 2000: Ondrej dostal tučniaka
       Predvčerom dostal môj syn od Gabiky a Tučka plyšového tučniaka. Je úplne perfektný. Oveľa viac ako Ondrejovi sa páči jeho otcovi (teda mne :-).

20. júla 2000: Softvérové projekty
       Zosumarizoval som si moju počítačovo - softvérovú históriu a dal som ju sem.

18. júla 2000: Fotogaléria
       Konečne som na svoju stránku pridal fotogalériu so zopár fotkami z Cesty Hrdinov SNP, ktoré síce už voľakde na internete boli, ale vyzeralo to strašne. Tým samozrejme nechcem povedať, že teraz to vyzerá lepšie :-)

16. júna 2000: Máme syna!
       Dnes o 15:50 sa mojej manželke Janke (a mne :-) narodil syn Ondrej. Hmotnosť 3750 g, dĺžka 52 cm. Obidvaja sú v poriadku.

25. mája 2000: Technické zmeny
       Stránku som premiestnil na server web.vadium.sk, trošku som ju upravil a urobil som ju prístupnú aj cez adresu http://telka.sk/.

22. mája 2000: Stránka Scrabble
       Dnes som na adrese http://www.telka.sk/scrabble/ zriadil domovskú stránku súťaže "Prešovské IKARO Scrabble", ktorá v papierovej podobe vychádza v dvojtýždenníku Život Prešova. Na pôvodnej adrese ju nemal kto udržiavať.

24. februára 2000: Zase budem mať monitor
       Práve včera mi poštou z Česka došli dlho očakávané integráče AN5766K do môjho pokazeného monitora CTX 1785S, ktoré na Slovensku nikto nevedel zohnať (ako príklad nekonečných sľubov spomeniem firmu NEDIS - ALSET a.s.). Nakoniec mi ich dodala firma KERR Elektronik s.r.o..

7. janára 2000: Konečne som voľný
       31. decembra 1999 nastal historický okamih. Skončila sa mi civilka. Hurrrrááá. Po civilke som ostal pracovať vo Vádiu.

1. októbra 1999: Zaregistrované na Altaviste
       Dnes sa mi už konečne podarilo zaregistrovať stránku na Altaviste (trpezlivosť registráciu prináša). Takže o pár hodín si stránku hocikto zo sveta (alebo aspoň z internetu :-) bude môcť vyhľadať a pozrieť.

30. septembra 1999: Začíname!
       Práve dnes som zaregistroval doménu telka.sk a umiestnil som na http://www.telka.sk/ prvú, podotýkam, že zatiaľ veľmi strohú, verziu mojich stránok. Snažil som sa zaregistrovať si stránku na Altaviste, ale ma odmietli, pretože vraj sa nemôžu spojiť s http://www.telka.sk/. Asi budem musieť chvíľu počkať, kým sa obnovia záznamy na DNS servroch v internete.


 
[úvodná stránka]
Stránka bola vytvorená 30. septembra 1999 a naposledy aktualizovaná 1. februára 2004
Copyright © 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005 Marcel Telka
Design: Copyright © 1999 Marcel Telka